محل تبلیغات شما

درد شما شکستن پوسته ایست که فهم شما را در بر دارد.

همان گونه که هسته میوه باید بشکند تا مغز آن آفتاب ببیند،شما هم باید با درد آشنا شوید.

(جبران خلیل جبران در کتاب پیامبر)

این گفته پر مغز و نغز جبران خلیل در کتاب پیامبر ما را به یاد شعر مولانا می اندازد که می گوید :

مرد را دردی اگر باشد خوش است       درد بی دردی علاجش آتش است 

در کتاب وقتی همه از پیامبر خیالی جبران خلیل در باره ی همه چیز سوال می پرسند از آن میانه زنی پیش می آید و می پرسد از درد برای ما بگو آنگاه اینچنین می گوید :

درد شما شکستن پوسته ایست که فهم شمار ا در بر دارد همان گونه که هسته میموه باید شکسته شود تا مغز آن آفتاب ببیند ، شما هم باید با درد آشنا شوید»

و این سخن بی هیچ اغراقی ما رابه سماع وا می دارد کاش هنگام خواندن یا نوشتن این مطلب دست از خواندن و نوشتن بردارم فقط در لذت عمیق اندیشیدن  غوطه ور شوم یا فرصتی دست دهد تا با سماعی جانانه دست افشانی کنم شاید فقط از این راه بتوان آنچه خودم از آن دریافت می کنم و می فهمم را برای اطرافیانم بازگو کنم آری درد ما مانند شکستن پوسته ی دانه است و آن نیرویی که در درون دانه ،پوسته ی خود را می شکند فقط به قصد دیدار با آفتاب است و به قصد کمال و تبدیل شدن به درختی تناور است و هرچند این شکسته شدن از داخل پوسته با درد همراه است اما این درد چون برای دیدار با آفتاب است و در مسیری است که به رشد و کمال می انجامد باید انجام شود و شایددرد زایمان از آن سبب که برای تولد است دردی مقدس است و شاید مادر بودن از مسیر این درد است که اینچنین خداگونه در میان مردم تقدیس مس شود.

درد خود آفتابی است که باید به ملاقاتش رفت و باید جسم خود را در مسیر نورانیت و گرمای وجودش قرار داد و ذره ای شد در پرتو های بلندش ،ذره ای رقاص که خود را عاشقانه به دریای آسمانی  جذبه های نور می اندازد تا به اقیانوس خورشید برسد .

درد  ویرانی آرامش و س است و بر هم زدن آرامش و س یعنی حرکت و جنبش و یعنی کمال ،تا در تو دردی ظهور نکند از جای امن و راحت برنمی خیزی و از هستی خویش چیزی نمی فهمی و چه خوب گفته است جبران خلیل جبران :

درد شما شکستن پوسته ایست که فهم شما را در بر دارد.

همان گونه که هسته میوه باید بشکند تا مغز آن آفتاب ببیند،شما هم باید با درد آشنا شوید.

مشاعره حافظ با صائب تبریزی و شهریار و یک شاعر با شعور

شعری به ظرافت عشق

معمولی باشیم؛ این یعنی همان خوشبختی و موفقیت

,درد ,جبران ,آفتاب ,خلیل ,پوسته ,    ,است و ,جبران خلیل ,با درد ,شکستن پوسته

مشخصات

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

آموزشگاه آرایشگری mhbobc60 ما به بیداری دچاریم... فاطمه 1384 آموزشی sopameve استراتژی‌های توسعه روستایی وبلاگ نرم افزار برنامه حسابداری آسمان Hollis's info مرکز دوربین مدار بسته